Szanowni Państwo,

Realne zagrożenie koronawirusem sprawia, że  wszyscy musimy zachować wyjątkowe środki bezpieczeństwa, które uchronią nas od zakażenia. Zespół Paczki w RUCH-u opracował kilka zaleceń, o których wdrożenie prosimy w trakcie obsługi przesyłek klientów. Zależy nam, żeby szczególnie teraz – w sytuacji zagrożenia koronawirusem – standardy procesu były równe w sieci własnej oraz partnerskiej.

W trakcie obsługi Paczki w RUCH-u prosimy zwrócić szczególną uwagę na:

  • Zasady higieny w trakcie pracy oraz monitorowanie stanu zdrowia

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia staraj się często myć ręce wodą z mydłem lub płynem antybakteryjnym (zalecany minimalny czas mycia to 30 sekund). Kiedy kaszlesz, zakrywaj usta i nos (najlepiej zgięciem łokciowym). Monitoruj swój stan zdrowia, jeżeli będziesz odczuwał objawy takie jak gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni czy zmęczenie – nie ryzykuj. Skontaktuj się telefonicznie z lekarzem rodzinnym lub Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

  • Zachowaj bezpieczną odległość od klientów

Zalecana bezpieczna odległość to 1,5 metra. Jeśli masz możliwość, oznacz bezpieczną odległość dla klientów w Twoim punkcie odbioru. Dbaj o swoje oraz innych zdrowie.

  • Koronawirus a czas dostawy przesyłki

W badaniach nad utrzymywaniem się koronawirusa na listach i paczkach powtarzają się informacje o tym, że wirus może przetrwać na takich przedmiotach do 24 h. Paczka w RUCH-u z racji modelu dystrybucji niweluje ryzyko przenoszenia wirusa na obsługiwanej paczce.

  • Zadbaj o ochronę rąk w trakcie pracy

Wszystkich pracowników Centrów Logistycznych oraz kierowców wyposażyliśmy w rękawiczki ochronne oraz zadbaliśmy o infrastrukturę sanitarną. W zależności od specyfiki prowadzonej przez Ciebie działalności rozważ stosowanie rękawiczek jednorazowych. W RUCH-u stosujemy się do zaleceń instytucji sanitarnych oraz rekomendujemy tego typu działanie naszym punktom partnerskim.

Bardzo prosimy o potraktowanie zasad z powagą. Świadczenie usług w tym trudnym dla wszystkich czasie wymaga podwyższonych środków bezpieczeństwa. Mając to na uwadze, wierzymy, że stosowanie równych reguł na każdym etapie obsługi przesyłki pozwoli maksymalnie zminimalizować ryzyko zakażenia wśród naszych klientów, pracowników oraz partnerów.

Zespół Paczki w RUCH-u

12 stycznia, 2022

Przerwa techniczna

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy o przerwie serwisowej, która odbędzie się w nocy z 14.01.2022 na 15.01.2022 w godzinach od 23:00 do 4:00.   Podczas trwania przerwy serwisowej nie będzie możliwe korzystanie z metod dostępnych w API oraz WebTrucker, czyli m.in. zaawizowanie paczek do systemu, generowanie etykiet, sprawdzenie statusu przesyłki, pobranie listy aktywnych punktów itd.  Za utrudnienia […]

Czytaj więcej
19 listopada, 2021

Robert Kubica promuje ORLEN Paczkę

Rozpoczęła się kampania promująca ORLEN Paczkę. Występuje w niej Robert Kubica, który występując w kilu rolach prezentuje zalety usługi. Kampania z udziałem Roberta Kubicy potrwa do 23 grudnia. Materiały promocyjne są dostępne w Internecie, mediach społecznościowych, w prasie, na billboardach i autobusach. Także w radiu można usłyszeć specjalnie przygotowane spoty. Cieszmy się tym, co nadejdzie!

Czytaj więcej