Szanowni Państwo,

Realne zagrożenie koronawirusem sprawia, że  wszyscy musimy zachować wyjątkowe środki bezpieczeństwa, które uchronią nas od zakażenia. Zespół Paczki w RUCH-u opracował kilka zaleceń, o których wdrożenie prosimy w trakcie obsługi przesyłek klientów. Zależy nam, żeby szczególnie teraz – w sytuacji zagrożenia koronawirusem – standardy procesu były równe w sieci własnej oraz partnerskiej.

W trakcie obsługi Paczki w RUCH-u prosimy zwrócić szczególną uwagę na:

  • Zasady higieny w trakcie pracy oraz monitorowanie stanu zdrowia

Zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia staraj się często myć ręce wodą z mydłem lub płynem antybakteryjnym (zalecany minimalny czas mycia to 30 sekund). Kiedy kaszlesz, zakrywaj usta i nos (najlepiej zgięciem łokciowym). Monitoruj swój stan zdrowia, jeżeli będziesz odczuwał objawy takie jak gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni czy zmęczenie – nie ryzykuj. Skontaktuj się telefonicznie z lekarzem rodzinnym lub Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

  • Zachowaj bezpieczną odległość od klientów

Zalecana bezpieczna odległość to 1,5 metra. Jeśli masz możliwość, oznacz bezpieczną odległość dla klientów w Twoim punkcie odbioru. Dbaj o swoje oraz innych zdrowie.

  • Koronawirus a czas dostawy przesyłki

W badaniach nad utrzymywaniem się koronawirusa na listach i paczkach powtarzają się informacje o tym, że wirus może przetrwać na takich przedmiotach do 24 h. Paczka w RUCH-u z racji modelu dystrybucji niweluje ryzyko przenoszenia wirusa na obsługiwanej paczce.

  • Zadbaj o ochronę rąk w trakcie pracy

Wszystkich pracowników Centrów Logistycznych oraz kierowców wyposażyliśmy w rękawiczki ochronne oraz zadbaliśmy o infrastrukturę sanitarną. W zależności od specyfiki prowadzonej przez Ciebie działalności rozważ stosowanie rękawiczek jednorazowych. W RUCH-u stosujemy się do zaleceń instytucji sanitarnych oraz rekomendujemy tego typu działanie naszym punktom partnerskim.

Bardzo prosimy o potraktowanie zasad z powagą. Świadczenie usług w tym trudnym dla wszystkich czasie wymaga podwyższonych środków bezpieczeństwa. Mając to na uwadze, wierzymy, że stosowanie równych reguł na każdym etapie obsługi przesyłki pozwoli maksymalnie zminimalizować ryzyko zakażenia wśród naszych klientów, pracowników oraz partnerów.

Zespół Paczki w RUCH-u

26 sierpnia, 2021

Promocja RUCHu dla e-sklepów na start nowej usługi

PKN ORLEN rozwija segment usług kurierskich pod nazwą „ORLEN paczka”, aktywnie wykorzystując potencjał spółki RUCH. Koncern buduje własną sieć automatów paczkowych, z której będzie można korzystać już od jesieni. Jednocześnie RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, których klienci będą mogli zamawiać przesyłki i odbierać je w automatach, na stacjach ORLEN, w punktach RUCHu i w innych […]

Czytaj więcej
16 sierpnia, 2021

Nowy regulamin ORLEN Paczka

Szanowni Państwo w związku ze zmianą usługi Paczka w RUCHu w ORLEN Paczkę obowiązuje zaktualizowany Regulamin świadczenia usług pocztowych (dalej: „Regulamin”), stanowiący załącznik do wiążącej nas Umowy ramowej o świadczenie usług pocztowych (dalej: „Umowa”), który będzie obowiązywał począwszy od dnia 01.09.2021r. Pozdrawiamy Zespół ORLEN Paczka

Czytaj więcej
28 lipca, 2021

Ważna informacja o zmianach w Paczka w RUCHu

Udostępnieniu sieci nowoczesnych automatów do nadawania i odbierania paczek towarzyszy nowa jakość w standardzie usługi i zmiany w wielu obszarach: dostawa paczek już kolejnego dnia roboczego po nadaniu aplikacja mobilna dla odbiorców nowe centra logistyczne i połączenia kurierskie 5 500 punktów do końca roku w atrakcyjnych lokalizacjach, w tym 500 automatów paczkowych docelowo ponad 10 000 punktów […]

Czytaj więcej