Masz ciekawy, innowacyjny pomysł na biznes, ale wciąż boisz się zaryzykować i go zrealizować? Nie pozwól, aby szansa, która może się już nigdy nie powtórzyć po prostu Cię ominęła. Przetestuj swój pomysł i przekonaj się już dziś, czy warto w niego inwestować – nie tylko pieniądze, ale również swoje siły i zapał.

Jak znaleźć oryginalne pomysły na biznes?

Przede wszystkim trzeba znaleźć sposób na to, aby skutecznie zaspokajać potrzeby innych ludzi, a nie tylko na to, aby zarobić pieniądze. Jeśli uda Ci się zaspokoić czyjeś potrzeby i wnieść na rynek nową wartość, która okaże się przydatna, to pieniądze praktycznie pojawią się same. Zatem podstawowa zasada w odnalezieniu dobrego pomysłu na biznes jest taka, że powinniśmy służyć ludziom, a nie pieniądzom.

W opiniach wielu ludzi, którym udało się osiągnąć sukces w biznesie, szukając pomysłu na działalność powinno się wziąć pod uwagę cztery podstawowe zasady.

Dobry pomysł na firmę powinien opierać się na:

 • przyglądaniu się problemom i potrzebom innych ludzi, i odpowiadaniu na nie;
 • rozwijaniu w biznesie swoich pasji i zainteresowań – gdy chcemy coś robić naprawdę dobrze i solidnie warto, żeby tkwiła w tym pasja, która będzie nas motywować do działania;
 • sprzedawaniu swoich umiejętności – najprościej jest zacząć swój biznes od tego, co już umiemy robić i co może się sprzedać;
 • ulepszaniu sprawdzonych pomysłów na biznes- kto powiedział, że nie można korzystać z tego, co już jest na rynku? Ulepszanie produktów, które już się sprzedają może być naprawdę sposobem na osiągnięcie sukcesu w biznesie.

Mam pomysł na biznes co dalej?

W celu sprawdzenia wymyślonego przez nas pomysłu na biznes, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim najważniejsze kwestie, takie jak:

 • oszacowanie konkurencji na rynku;
 • ocena kondycji branży, którą chcemy się zająć;
 • ustalenie grupy docelowej, czyli tego do kogo ma być kierowany wymyślony przez nas produkt lub usługa;
 • określenie, jakiego rodzaju problemy i potrzeby ma zaspokajać nasz produkt;
 • oszacowanie przewidywanych kosztów prowadzenia działalności w odniesieniu do oczekiwanych wpływów (tzw. rachunek zysków i strat), czyli sprawdzenie tego, czy prowadzenie danego biznesu nam się po prostu opłaci.

Gdy już ocenisz wszystkie powyższe kwestie warto jeszcze przedstawić swój pomysł na działalność gospodarczą komuś, kto wie nieco więcej niż Ty na temat danej branży, aby spojrzał na niego chłodnym okiem i ocenił, czy to wszystko rzeczywiście „ma ręce i nogi”.

Postaraj się opowiedzieć o swoim pomyśle kilku zaufanym osobom, ponieważ przy tworzeniu własnych projektów często brakuje nam dystansu, aby zauważyć w nich pewne niedociągnięcia, czy braki – za to z łatwością mogą zauważyć je inni.

A kiedy już się uda…

Jeśli masz już lokal i otworzyłeś swoją działalność możesz poszukać dodatkowych sposobów na zarabianie. Atrakcyjna może się okazać np. oferta Paczki w RUCHu. Warto zwrócić uwagę na to, że partnerem Paczki w RUCHu może zostać praktycznie każdy, kto posiada odpowiedni lokal usługowy.

Współpraca z Paczką w RUCHu może przynieść bardzo wiele korzyści, a wśród nich między innymi:

 • dodatkowe wynagrodzenie za każdą nadaną oraz odebraną w punkcie paczkę;
 • zwiększanie sprzedaży – część klientów, korzystających z oferty Paczki w RUCHu dokona przy okazji również zakupów w naszym punkcie;
 • brak jakichkolwiek dodatkowych kosztów, w związku z wdrożeniem oraz obsługą Paczki w RUCHu;
 • dodatkowa promocja naszego lokalu;
 • darmowe narzędzia do obsługi Paczki w RUCHu i profesjonalne wsparcie, zarówno w formie szkoleń, jak też opieki Centrum Obsługi Klienta.

Nic nie ryzykujesz, a możesz jedynie zyskać, zatem zostań już dziś partnerem Paczki w RUCHu
i ciesz się wymienionymi korzyściami. Więcej szczegółów na temat współpracy z Paczką w RUCHu znajdziesz tutaj.

26 sierpnia, 2021

Promocja RUCHu dla e-sklepów na start nowej usługi

PKN ORLEN rozwija segment usług kurierskich pod nazwą „ORLEN paczka”, aktywnie wykorzystując potencjał spółki RUCH. Koncern buduje własną sieć automatów paczkowych, z której będzie można korzystać już od jesieni. Jednocześnie RUCH rozwija współpracę z e-sklepami, których klienci będą mogli zamawiać przesyłki i odbierać je w automatach, na stacjach ORLEN, w punktach RUCHu i w innych […]

Czytaj więcej
16 sierpnia, 2021

Nowy regulamin ORLEN Paczka

Szanowni Państwo w związku ze zmianą usługi Paczka w RUCHu w ORLEN Paczkę obowiązuje zaktualizowany Regulamin świadczenia usług pocztowych (dalej: „Regulamin”), stanowiący załącznik do wiążącej nas Umowy ramowej o świadczenie usług pocztowych (dalej: „Umowa”), który będzie obowiązywał począwszy od dnia 01.09.2021r. Pozdrawiamy Zespół ORLEN Paczka

Czytaj więcej
28 lipca, 2021

Ważna informacja o zmianach w Paczka w RUCHu

Udostępnieniu sieci nowoczesnych automatów do nadawania i odbierania paczek towarzyszy nowa jakość w standardzie usługi i zmiany w wielu obszarach: dostawa paczek już kolejnego dnia roboczego po nadaniu aplikacja mobilna dla odbiorców nowe centra logistyczne i połączenia kurierskie 5 500 punktów do końca roku w atrakcyjnych lokalizacjach, w tym 500 automatów paczkowych docelowo ponad 10 000 punktów […]

Czytaj więcej