Na rynku usług kurierskich pojawiają się doniesienia medialne dotyczące ataków pishingowych, polegających na podszywaniu się pod jednego z operatorów pocztowych i oferowaniu opłaty za dezynfekcję przesyłek. Oszustwo polega na wyłudzeniu danych konta bankowego oraz kradzieży pieniędzy. Apelujemy, aby w okresie pandemii uczulić klientów na cyber ataki związane z dodatkową opłatą za rzekomą dezynfekcję przesyłek.  

Nie jest tajemnicą, że obecnie jedyną usługą kurierską, która jako standard przyjęła dezynfekcję przesyłek jest Paczka w RUCHu. Dezynfekcja Paczki w RUCHu jest bezpłatna, zależy nam bowiem na maksymalnym poziomie bezpieczeństwa obsługiwanych przesyłek.  

Aby nie narażać klientów korzystających z różnych form przesyłek w trakcie zakupów w e-sklepach, pragniemy zwrócić uwagę wszystkich osób korzystających z usług różnych firm kurierskich na coraz bardziej popularne metody nielegalnych praktyk. Jedyna usługa dezynfekcji przesyłanych paczek jest realizowana w RUCH S.A. i nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. 

Życzymy bezpiecznych pod każdym względem zakupów z Paczką w RUCHu!  

12 stycznia, 2022

Przerwa techniczna

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy o przerwie serwisowej, która odbędzie się w nocy z 14.01.2022 na 15.01.2022 w godzinach od 23:00 do 4:00.   Podczas trwania przerwy serwisowej nie będzie możliwe korzystanie z metod dostępnych w API oraz WebTrucker, czyli m.in. zaawizowanie paczek do systemu, generowanie etykiet, sprawdzenie statusu przesyłki, pobranie listy aktywnych punktów itd.  Za utrudnienia […]

Czytaj więcej
19 listopada, 2021

Robert Kubica promuje ORLEN Paczkę

Rozpoczęła się kampania promująca ORLEN Paczkę. Występuje w niej Robert Kubica, który występując w kilu rolach prezentuje zalety usługi. Kampania z udziałem Roberta Kubicy potrwa do 23 grudnia. Materiały promocyjne są dostępne w Internecie, mediach społecznościowych, w prasie, na billboardach i autobusach. Także w radiu można usłyszeć specjalnie przygotowane spoty. Cieszmy się tym, co nadejdzie!

Czytaj więcej